Jak si snadno vybrat dioptrické brýle

Dnes jsou brýle zároveň módním doplňkem i korekční pomůckou, která dotváří vaší osobnost. Často se setkáváme s lidmi, kteří problém se zrakem nemají a přesto brýle nosí. Prvořadým cílem odborníků v AMBRA optik na Praze 2 je, aby jste z naší optiky odešli s brýlemi, které budou dokonale dotvářet váš styl a zároveň budou funkční.

Jaké jsou dnešní trendy

Módní styl se v průběhu doby mění. Nyní zažíváme období návratu tvaru a velikosti brýlových obrub, které se nosily v době před 30 ti lety. Světu módních brýlí vládne retro styl. V nabídce lze ale pohodlně nalézt i brýle konzervativnějšího stylu ( například vrtané obruby bez rámu), které budou vyhovovat zákazníkům, kteří nekopírují módní trendy.

Klasické tvary brýlí

Několik málo tvarů brýlových obrub lze označit přívlastkem vizionářské. Jde především o brýle legendární firmy RayBan. Tato značka s tradicí mnoha desetiletí je často spojována s Hollywoodskými hvězdami. Klasické modely této firmy proslavil například vedle jiných osobností i generál Mc Artur a jsou dodnes v téměř povinné výbavě policistů, pilotů (Top Gun), vojáků i příznivců silných motocyklů. Zpočátku šlo především o výrobu slunečních brýlí, dnes je možné opatřit brýle RayBan i dioptrickými skly.

Barva a vzory obrub

V současné době jsou v oblibě masivnější plastové rámy, mnohdy v pastelových barvách. Zákazník, který nebude preferovat pestrý a odvážnější styl, dá přednost neutrálním barvám, jako je černá nebo šedá. Naopak odvážnější příznivci extravagance budou volit výrazné barvy, jako je například žlutá, nebo červená.

Pokud je pro vás jedna barva málo, můžete vybírat ze široké škály vzorů. Mohou to být například vzory inspirované zvířecí říší.

Tvar obrub

Tvary mohou být opravdu různorodé o tom se samozřejmě můžete přesvědčit v sortimentu obrub.

Správný výběr materiálu

Plastové, kovové či titanové rámy? Rozhodnutí je vždy na vás, každé z uvedených materiálů má své výhody i nevýhody.

Jsou lehké, proto nepředstavují velkou zátěž pro váš nos a jsou velmi vhodné pro celodenní nošení. Nekorodují a jsou vhodné i pro alergiky.

Jsou řešením pro každého, komu se líbí velké plastové rámy a nápadité tvary je možné realizovat právě z plastu.

Ultra lehké rámy v mnohých případech jsou až o 50% lehčí než rámy vyrobené z kovu. Jsou maximálně stabilní a mou být i velmi tenké.

Doporučují se alergikům i sportovcům, kteří nemohou z nejrůznějších důvodů nosit kontaktní čočky. (Titanflex)

Jak vybrat slušivé brýle

Při výběru brýlí je důležité postupovat tak, aby brýle byli v dokonalé harmonii s vaší tváří.

Rozdělujeme tyto druhy tváří:

Jemné hrany, zešikmené rohy. Vhodné jsou i bezrámové brýle, které působí skutečně jemně a decentně.

Máte vyhráno. Při takovém typu obličeje vám budou pasovat všechny druhy rámů.

Volte oválnější rámy. Hranaté by ještě více zvýraznily vaši tvář ale působily byste nepřiměřeně přísně.

Zde jsou vhodnější spíše oválné tvary.


Pokud si s výběrem brýlí nevíte rady neváhejte nás kontaktovat, náš tým profesionálů vám vždy ochotné pomůže a poradí.


Mezi služby AMBRA optik rovněž patří měření zraku. Svěřte se do odborných rukou našich optometristů, kteří vám navrhnou takové čočky i brýlová skla, jaké změní váš pohled na svět.

Zaujali jsme vás

V případě že máte jakýkoliv dotaz není nic snazšího než nás kontaktovat. Ambra optik je vám k dispozici na Praze 2 ve dvou provozovnách

Prvořadým cílem je, aby jste odešli s brýlemi, které budou slušivé ale zároveň i funkční. Těšíme se na vaši návštěvu.